Počet položek: 0 0 Kč

Články

Jak spočítat výkon krbové vložky

Jak spočítat výkon krbové vložky

Výkon do vzduchu je výkon, který krbová vložka předává sklem do prostoru. Jde o sálavé teplo. Výkon do vody je výkon, který je předáván do vody, která ohřívá radiátory a může i ohřívat vodu v bojleru.

Princip chladící smyčky

Princip chladící smyčky

Chladící smyčka je bezpečnostní zařízení, které zabraňuje přetopení krbové vložky a následným škodám na majetku nebo zdraví. V momentě výpadku elektrického proudu pak hrozí, že horká voda ve vložce se nebude dostatečně ochlazovat přes radiátory, začne vařit a vznikne velké množství páry, které může potrhat trubky, vložku, popř. způsobit i výbuch.

Komín

Komín

Komín je nedílný prvek soustavy topení. Při spalování a hoření slouží k odvedení nebezpečných kouřových plynů mimo objekt. Správná funkce je zabezpečena jednoduchým fyzikálním zákonem. Teplý vzduch má nižší hustotu jak okolní vzduch studený a stoupá vzhůru.

Výběr krbové vložky

Výběr krbové vložky

Krbová vložka je určena k následnému obezdění. Jedná se o uzavřené topeniště s vývodem spalin do kouřovodu, ve většině případů osazeným kouřovou klapkou.

Vložka do krbu na biolíh

Vložka do krbu na biolíh

Máte krb a chcete si vychutnat pohled na plápolající oheň i v létě? Firma Kratki vymyslela řešení. Do krbové vložky jednoduše umístíte vložku na biolíh.

Akumulační nádrže

Akumulační nádrže

Akumulační nádrž je zařízení umožňující uložení tepelné energie a její následné odebráni ve chvíli, kdy to vytápěná nemovitost zrovna potřebuje.

Štípačky šetří práci i čas

Štípačky šetří práci i čas

Štípačka na dřevo je hitem posledních let. Zaručuje, že přípravu dřeva zvládnete bez zbytečné dřiny a potu, a to za zlomek času oproti štípání dřeva sekerou.

Dřevo a jeho spalování

Dřevo a jeho spalování

Spalování dřeva je chemický proces, u kterého dochází k vývinu tepla. U dřeva je definování tohoto procesu poněkud složitější, protože každé dřevo má trochu jiné chemické složení a jinou vlhkost.

Čím topit

Čím topit

Čím topit, nebo možná spíše čím netopit. Pro většinu z nás jsou to informace banální, ale najdou se i tací, kteří opravdu háží odpadky do krbu ...

Externí přívod vzduchu

Externí přívod vzduchu

Krbové vložky a kamna vyžadují dostatek spalovacího vzduchu pro hoření. Kyslík ze vzduchu se zúčastní hoření, přemění se na kouřové spaliny a vyletí ven komínem. Množstvím dodávaného vzduchu regulujeme intenzitu a rychlost spalování dřeva.

Únik kouře do místnosti při přikládání

Únik kouře do místnosti při přikládání

Jak zabránit úniku kouře do místnosti při zatápění? Nábízíme Vám pár jednoduchých rad.