Počet položek: 0 0,- Kč

Články

Jak spočítat výkon krbové vložky

Jak spočítat výkon krbové vložky

Výkon do vzduchu je výkon, který krbová vložka předává sklem do prostoru. Jde o sálavé teplo. Výkon do vody je výkon, který je předáván do vody, která ohřívá radiátory a může i ohřívat vodu v bojleru.

Princip chladící smyčky

Princip chladící smyčky

Chladící smyčka je bezpečnostní zařízení, které zabraňuje přetopení krbové vložky a následným škodám na majetku nebo zdraví. V momentě výpadku elektrického proudu pak hrozí, že horká voda ve vložce se nebude dostatečně ochlazovat přes radiátory, začne vařit a vznikne velké množství páry, které může potrhat trubky, vložku, popř. způsobit i výbuch.

Komín

Komín

Komín je nedílný prvek soustavy topení. Při spalování a hoření slouží k odvedení nebezpečných kouřových plynů mimo objekt. Správná funkce je zabezpečena jednoduchým fyzikálním zákonem. Teplý vzduch má nižší hustotu jak okolní vzduch studený a stoupá vzhůru.

Výběr krbové vložky

Výběr krbové vložky

Krbová vložka je určena k následnému obezdění. Jedná se o uzavřené topeniště s vývodem spalin do kouřovodu, ve většině případů osazeným kouřovou klapkou.

Vložka do krbu na biolíh

Vložka do krbu na biolíh

Máte krb a chcete si vychutnat pohled na plápolající oheň i v létě? Firma Kratki vymyslela řešení. Do krbové vložky jednoduše umístíte vložku na biolíh.

Akumulační nádrže

Akumulační nádrže

Akumulační nádrž je zařízení umožňující uložení tepelné energie a její následné odebráni ve chvíli, kdy to vytápěná nemovitost zrovna potřebuje.

Štípačky šetří práci i čas

Štípačky šetří práci i čas

Štípačka na dřevo je hitem posledních let. Zaručuje, že přípravu dřeva zvládnete bez zbytečné dřiny a potu, a to za zlomek času oproti štípání dřeva sekerou.

Dřevo a jeho spalování

Dřevo a jeho spalování

Spalování dřeva je chemický proces, u kterého dochází k vývinu tepla. U dřeva je definování tohoto procesu poněkud složitější, protože každé dřevo má trochu jiné chemické složení a jinou vlhkost.

Čím topit

Čím topit

Čím topit, nebo možná spíše čím netopit. Pro většinu z nás jsou to informace banální, ale najdou se i tací, kteří opravdu háží odpadky do krbu ...

Externí přívod vzduchu

Externí přívod vzduchu

Krbové vložky a kamna vyžadují dostatek spalovacího vzduchu pro hoření. Kyslík ze vzduchu se zúčastní hoření, přemění se na kouřové spaliny a vyletí ven komínem. Množstvím dodávaného vzduchu regulujeme intenzitu a rychlost spalování dřeva.

Únik kouře do místnosti při přikládání

Únik kouře do místnosti při přikládání

Jak zabránit úniku kouře do místnosti při zatápění? Nábízíme Vám pár jednoduchých rad.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace